Apie
Paslaugos
Kainos
Maršrutai
Patarimai
Pirtis
Galerija
Pramogos
Atsiliepimai
Nuorodos
Kontaktai
Aukštaitijos nacionalinio parko ežerais ir upėmis...

Formalios Žeimenos upės versmės – Žeimenų ežeras. Ji teka Žeimenos smėlingąja lyguma, o jos intakų aukštupiai drenuoja Aukštaičių ir Švenčionių aukštumų pašlaites. Žeimenos baseinas pasižymi itin dideliu ežerų skaičiumi: iš viso baseine yra 479 ežerai, didesni kaip 0,5 ha, jų suminis plotas sudaro 180 km2 (ežeringumas 6,4 %). Tuo tarpu upių tinklo tankumas mažas – tik 0,47 km/km2. Gamtinių sąlygų kompleksas palankus formuotis požeminiams vandenims: miškingumas 31 %, lengvos mechaninės sudėties gruntai dengia 76 % baseino paviršiaus. Nors Žeimenos baseinas sudaro 11 % Neries baseino ploto, jis formuoja apie 25 % metinio nuotėkio. Metinio nuotėkio hidromodulis Žeimenos aukštupyje yra 7,1 l/s iš km2, žemupyje – 8,2 l/s iš km2. Žeimena yra viena švariausių didesnių Lietuvos upių, ypač švarios yra Būka (Žeimenos intakas) ir Švogina (įteka į Dringio ežerą).

Kelionės baidarėmis patiks visiems, kurie mėgsta aktyvų poilsį gamtoje, tiems, kurie  savaitgalį nori gerai pailsėti nuo darbo įtampos ir miesto triukšmo, tiems, kurie nori keliauti dviese, tiems, kurie nori atrasti visai šeimai įdomų užsiėmimą, tiems, kurie neturi pinigų brangioms užsienio kelionėms arba poilsiui prie jūros. Tai puiki proga moksleivių, studentų arba tiesiog jaunimo grupėms bendrauti, kartu praleisti laisvalaikį, susipažinti su Rytų Lietuvos gamta ir kultūra. Tai galimybė svečiams iš užsienio per trumpą laiką pamatyti pačius gražiausius mūsų gamtos kampelius. Jokio išankstinio pasiruošimo ir mokslo keliauti baidare nereikia. Plaukti turistine baidare daug lengviau ir greičiau nei valtimi, tad per trumpą laiką galima pamatyti daugiau.

© 2005 - 2024 V.Kazlausko baidarių nuoma Aukštaitijoje. Interneto svetainių kūrimas, atnaujinimasInterneto svetainių kūrimas, atnaujinimas
V. Kazlausko baidarių nuoma Rytų Aukštaitijoje. Jūsų aktyvus poilsis Aukštaitijos gamtoje su baidarėmis. Norintiems atsipalaiduoti po intensyvios dienos plaukiant baidarėmis, siūlome tai padaryti pirtyje.

Page Rank
Interneto svetainiu kurimas